права покупця і чи повинен він платити

права покупця і чи повинен він платити

Задумываетесь о переезде? Можем смело рекомендовать — Грузоперевозки Николаев. — Лучший перевозчик города.

Всі ми робимо покупки майже щодня. А може трапитися так, що ви ненавмисно зламаєте, зламаєте або іншим чином пошкодите товар. При цьому до вас підходить продавець або охоронець і змушує заплатити за це. Що робити в таких випадках розповіли в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Києві.

Хто несе відповідальність за пошкоджений товар

У відомстві наголошують: відповідно до статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів», ніхто не може змусити покупця придбати непотрібний або неякісний товар.

Крім того, працівники магазину відповідають за всі товари в магазині — за їх цілісність і товарний вигляд. Отже, вони несуть за нього відповідальність, доки хтось не оплатить його вартість на касі, – йдеться в тій же статті 17. І, варто зауважити, часто інциденти з ненавмисним пошкодженням товару покупців відбуваються через те, що товар або погано складений, або просто не поміщається на полицях.

Якщо ви все ж змушені платити за ненавмисно пошкоджений товар, попросіть переглянути записи з камер відеоспостереження, які допоможуть довести, що покупець ненавмисно пошкодив упаковку товару.

Якщо покупця все-таки змусять заплатити, він має право викликати поліцію.

Що робити, якщо товар у магазині пошкодили не ви?

Покупець у супермаркеті

Перш за все, зазначають у відомстві, не можна забувати, що говорити про товари потрібно лише з продавцями магазинів. Тобто охоронець чи технічний персонал не можуть регулювати ваші дії.

Що робити, якщо не ви пошкодили якийсь товар, а ви змушені платити за нього? В цьому випадку алгоритм дій ідентичний:

  • не забувайте, що відповідальність за товар несуть працівники магазину;
  • наполягати на перегляді записів камер відеоспостереження;
  • За потреби викликайте поліцію.

Магазин повинен довести провину покупця в суді, тому не піддавайтеся на маніпуляції адміністрації. Працівники магазину не мають права самостійно стягувати такі платежі – вони можуть лише зафіксувати факт пошкодження свого майна.

Чи має право охоронець магазину перевіряти особисті речі клієнта?

Якщо до вас звернувся власник закладу, охоронець чи продавець з вимогою показати особисті речі, спочатку перевірте документи цієї особи.

Відповідно до Закону про захист прав споживачів, коли охоронці мають сумніви чи підозри щодо відвідувача супермаркету, вони повинні стежити за товаром у торговому залі та діями покупця за допомогою камер спостереження.

Охоронець має право викликати поліцію, якщо:

  • на виході з супермаркету злетіла рамка;
  • Камери відеоспостереження зафіксували, що покупець щось вкрав;
  • Клієнти помітили злодія та повідомили охоронцю.

І споживачам важливо пам’ятати, що, вимагаючи огляду речей покупця без його згоди та без залучення міліції, охоронець порушує закон: відповідно до статті 29 Конституції України та статті 289 Цивільного кодексу України. Кодексу України кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність.

Читайте також:

Актуальна інформація ПО Одесі у нас Телеграм канал! Новини, фоторепортажі та історичні факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні послуги, тарифи, пільги та субсидії.

Джерело: https://odessa-life.od.ua/article/dolzhen-li-pokupatel-platit-za-povrezhdennyj-v-magazine-tovar